Lincoln Akerman Staff Directory

Marisa Almeda

Director of Special Services Secretary

Patricia Antlitz

Reading Specialist

Jessica Bagley

Grade 4

Cynthia Barrett

Educational Associate

Fred Bellen

Custodian

Jill Berry

Grade 2

Betty Anne Binette

Educational Associate

Heather Boyd

Nurse

Michelle Casey

Special Services Case Manager

Heather Cheng

Speech-Language Pathologist

Donald Conti

Grade 7/8

Michele Corti

School Psychologist / Guidance Counselor

Barbara Cutting

Grade 4/5

James Cutting

Grade 4/5

Judy Drake

Special Services Reading Specialist

Mary Durant

Title I

Collette Elzey

Grade 1

Wayne Felch

Custodian

Mary Fontaine

Physical Therapist (PT)

Angelina Gagnon

Educational Associate

Kelsey Gauron

Educational Associate

Cheryl Graham

Food Service

Suzanne Guarente

Educational Associate

Melodee Guyette

Special Services Case Manager

Michelle Hawkins

Occupational Therapist (ORT/L)

Sue Hinckley

Occupational Therapist (ORT/L)

Pamela Huebner

Grade 1

Doreen Kelley

Principal's Secretary

Alan Lajoie

Director of Facilities

Zach Lamare

Information Technologist

Lori Leary

Technology Facilitator

Christopher Lemerise

Physical Education / Wellness

Amanda Loder

Grade 3

Jessica Logins

Educational Associate

Cynthia MacLeod

Educational Associate

Melissa Maguire

Librarian

Jessica Mason

Special Services Case Manager

Kelli Maynard

Grade 6

Melissa McKeon

Director of Special Services

Lindsay Meade

Grade 3

Amy Middleton

Kindergarten

Meg Murphy

Board Certified Behavior Analyst (BCBA)

Matthew Nadeau

Grade 7/8

Sarah O'Connor

Educational Associate

Michael Queenan

SAU 21 Remote Learning Academy

Beth Raucci

Principal

Amy Roy

Librarian

Marie Serveiss

Educational Associate

Beth Simon

Director of School Nutrition

Elizabeth Szeliga

Grade 7/8

Cynthia Tripodi

Educational Associate

Kelly Trottier

Grade 6

Wendy Welch

Physical Education / Wellness

Laura Wheeler

Guidance Counselor

Lisa Woodruff

Grade 7/8 Science